Motoryzacja okiem kobiety.

Wpis

piątek, 25 kwietnia 2014

Jak wybrać auto dla rodziny.

Jestem kobietą, więc rodzina ma dla mnie duże znaczenie. Jak jednak wybrać samochód dla rodziny? Ten wybór powinien być przemyślany, bo zależy od niego komfort wszystkich rodzinnych podróży.

W codziennym użytkowaniu, ale również przy dłuższych wyjazdach najpraktyczniejsze okazuje się kombi. Posiada spory bagażnik, przestronną kabinę, masę schowków i niezłe wyposażenie, powinien więc sprostać wymaganiom rodziny.

Moim zdaniem jest to wybór najrozsądniejszy.

Auto-ideał rodzinny powinno być wygodne, bezpieczne, przestronne...no i miło by było, gdyby było również tanie.

Zbyt wiele, by było prawdziwe?

Niekoniecznie.

Rozważając kupno samochodu dla rodziny, najczęściej ma się na myśli nadwozie typu kombi, minivan lub SUV. Wspomniane już przeze mnie kombi jest to wybór klasyczny i trafiony, z SUVem i minivanem jest jednak kilka problemów. Oba rodzaje oferują sporo przestrzeni, niestety nie do końca użytecznej.

Wysokie nadwozie sprawia, że większość miejsca dodatkowego ulokowane jest nad głowami pasażerów. W temacie miejsca na nogi lub szerokości nadwozia, wszystkie trzy rodzaje samochodów charakteryzuje podobny parametr.

Drugi problem z minivanem lub SUVem wiąże sięze zwiększoną masą. 

Cięższe auto to nie tylko wyższe spalanie,  ale również większa ociężałość i mniejsza sterowność. SUVa dodatkowo trudniej zaparkować. Jest nieporęczny zwłaszcza w mieście.

Minivan z kolei rzadko będzie wykorzystywany w pełni- jego trzeci rząd siedzeń mało komu tak naprawdę się przydaje.

Ważnym wyznacznikiem przy wyborze samochodu jest również cena, która również przemawia na korzyść kombi. Porównywalne wersje minivana jest najczęściej przynajmniej o kilka tysięcy złotych droższa od kombi, a przy SUVie czasem mówimy nawet o kilkunastotysięcznej różnicy.

Kombi to również niższe koszty ubezpieczenia, serwisowania i tak dalej.

Wiedząc już, jaki jest najrozsądniejszy wybór, możemy zająć się konkretami.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności sprawdźmy pojemność bagażnika i przestrzeń kabiny pasażerskiej.

Np. dla dwóch dorosłych osób z dzieckiem wystarczający będzie kombi segmentu B, a czteroosobowa rodzina powinna pomyśleć o modelu wyższym.

 Dla przykładu dobrym wyborem dla dwóch dorosłych osób i jednego dziecka będzie kombi segmentu B, podczas gdy czteroosobowa rodzina powinna pomyśleć o modelu o klasę lub dwie wyższym.

Podczas zakupu kluczowe znaczenie ma również ilość schowków i sposób ich rozmieszczenia, ergonomia deski rozdzielczej oraz poziom wyposażenia. Każdy z tych czynników sprawi, że wnętrze okaże się praktyczne, a ponadto zapewni wygodniejszą podróż. Szczególny nacisk należy położyć na kontrolę jakości materiałów w kabinie. Ma to ogromne znaczenie, bowiem codzienna jazda z dziećmi potrafi być naprawdę ciężką próbą dla elementów wykończenia wnętrza!

 

W napisaniu tekstu pomógł mi kolega z bloga MĘSKIE KOSMETYKI, któremu bardzo dziękuję!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
motoryzacjaokiemkobiety
Czas publikacji:
piątek, 25 kwietnia 2014 20:00

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa